مراحل تولید آجر نسوز نما کهن سرام

اکتبر 31, 2018

مراحل تولید آجر نسوز نما کهن سرام

استخراج خاک نسوز از معدن

خاک نسوز به خاک هایی گفته می شود که در دمای نزدیک به 1500 درجه سانتی گراد بتواند خواص فیزیکی و شیمیایی خود را حفظ کند. خاک نسوز آجر نسوز کهن سرام از بهترین معادن ایران استخراج می شود و پس از بارگیری به محل جمع آوری آن در کارخانه ارسال می شود و تا زمان آماده شدن در آنجا دپو می شود.

آماده کردن جهت تولید آجر نسوز

خاک نسوز پس از آماده شدن، برای استفاده در تولید، توسط وسایل نقلیه و به صورت مکانیزه توسط نقاله به خط تولید انتقال داده می شود. در این مرحله مواد اولیه برای کلسینه شدن وارد کوره ها با درجه حرارت معین می شوند. سپس در این مرحله محلول چسب به مواد اضافه شده و بعد از مخلوط شدن توسط میکسرها در سیلوهایی ذخیره می شوند تا به مرحله پرس برسند. در کارخانه های مکانیزه این مواد با فشار مابین 400تا1400 تن با پرس های هیدرولیک تحت فشار قرار می گیرند که درنهایت به مرحله پخت برسند.

پختن خشت خام در کوره

در اصطلاح خشت خام وارد کوره برای پخت نهایی می شوند. در مرحله آخر که همان پخت در کوره ها است. قالب ها در دمای مابین 1200 تا 1550 درجه سانتی گراد حرارت می بینند.

بسته بندی و انبار آجر نسوز

آجرهای نسوز تولیدشده در کارخانه کهن سرام پس از خنک شدن کوره ها از آن استخراج می شوند و آماده بسته بندی و راهی شدن به سوی بازار مصرف کنندگان می شود. بسته بندی محصولات کهن سرام به صورت شیرینگ و کارتونی ارائه می شود.

بارگیری و ارسال آجر نسوز

بارگيرى فقط در صورت هماهنگى قبلى با مسئول كارخانه امكان پذير است. لطفاً قبل از فرستادن ماشين، هماهنگى لازم را بعمل آوريد. براى بارگيرى، همراه داشتن بارنامه يا حواله الزامى است، در غير اين صورت بارگيرى انجام نمی پذيرد. ساعت بارگيرى از ۷ صبح الى ۲ بعد از ظهر و پنج شنبه ها تا ساعت ۱۲ ظهر می باشد. روزهاى تعطيل به هيچ وجه بارگيرى انجام نمى شود. تلورانس ابعاد محصولات نسوز ۵ +- ميلى متر و ساير محصولات ۲ +- ميلى متر مى باشد.

اخبار روز , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *