آوریل 11, 2020

آجر چیست؟

موارد استفاده از آجر:

آجر یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی و شکل پایه و به نوعی شناخته شده ترین محصول از بین فرآورده های آجری است که از زمان‌های بسیار دور مورد توجه سازندگان بود و تا به امروز نیز در امر ساخت و ساز استفاده فراوانی دارد.

در کتب تاریخی اینگونه اشاره شده که در گذشته های دور آگور، آجور یا آجر به کتیبه های خشتی گفته می شد که فرامین، احکام و قوانین وضع شده از سوی پادشاه بر روی آن نقش بسته و سپس برای ماندگاری در طول زمان خشت های مذکور تحت دمای بالا پخته می شد.

امروز نیز آجر از حرارت دیدن خشت آجر با پایه ی انواع خاک به خصوص خاک رس و در انواع نسوز آن با استفاده از خاک نسوز و خاک چینی، ماده نسوز و گاهی با افزودن ترکیباتی از فلز در دما و زمان معین به وجود می‌آید.

آجر با توجه به مواد اولیه تشکیل دهنده، فرآیند تولید، جایگاه استفاده و نوع کاربری و همچنین شکل و سایز محصول به دسته های مختلفی تقسیم می‌گردد. در کارخانه کهن سرام آجر یکی از انوع مختلف تولیدات آجری است که به شکل نسوز تولید می‌شود. ﺗﻤﺎﻣﯽ آجرهای نسوز کهن سرام در ﻧﻤﺎی ساختمان، کـف سازی، ساخت انواع باربکیو، شومینه، فر و تنور ﻗﺎﺑﻞ اﺳﺘﻔﺎده می‌باشند. همچنین ﺑﺮاي ﺳﺎﺧﺖ ﮐﻮره و ﭘﺎﺗﯿﻞ انواع آﺟﺮ هلالی ﻗﻮس دار، آجر ﮐﻨﯿﮏ و ﻗﻄﻮر در اﺑﻌﺎد ﺑﺰرگ مورد استفاده قرار می‌گیرد.

انواع آجر نسوز کهن سرام در ابعاد مختلف و کاربردی، در رنگ های سمیرم (طیف روشن، قرمز، جگری، تیره) و شاموتی تولید می‌گردد. ﺗﻨﻮع در رﻧﮓ و اﺑﻌﺎد آجر، ﻃﺮح ﻫﺎي اﻧﺤﺼﺎری، ﮐﯿﻔﯿﺖ و ﻗﯿﻤﺖ رﻗﺎﺑﺘﯽ از ﻣﺸﺨﺼﺎت ﺑﺎرز انواع آجر و آجرنسوز کهن سرام ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ.

همراه گرامی شما می توانید جهت سفارش انواع آجرنسوز و اطلاع از قیمت با شماره های کارخانه در ارتباط باشید.

آجر

معماری ایران و جهان , , , , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *